מרכז למצויינות בחינוך

תרומות ופרוייקטים •

בימים אלה הסתיימה בנייתו ואכלוסו של מרכז המצוינות נווה דקלים.

עם תחילת שנת הלימודים עברו התלמידים למבנה החדש ובקרוב תושבי השכונה יהנו ממתנ"ס שיאפשר פעילות רבה יותר. מרכז המצוינות ישמש את תלמידי בי"ס למחוננים אשר למדו עד להקמת המבנה בכיתות קטנות וצפופות במבנה ישן.

המבנה החדש, בשטח של 2000 מ"ר, כולל כיתות לימוד מושקעות ביותר, מעבדות חדישות ומאובזרות, ספריה ומצפה כוכבים מהמשוכללים בארץ.

מתנ"ס נווה דקלים משמש את הקהילה בשכונת נווה דקלים. רבים מתושבי השכונה הינם צרכני תרבות אשר יזכו למרכז המספק את צרכיהם, מעשיר את חייהם ומספק הזדמנות להרחבת אופקים, למפגשים חברתיים ולפעילות קהילתית.

במקום חדרי פעילות המיועדים לחוגים שונים ולמפגשים, מועדון קשישים, אולם רב תכליתי ואולם מחול.

בניית המרכז למצוינות והמתנ"ס התאפשרו תודות לתרומות שגויסו ע"י קרן אשקלון מקרן לגסי מניו יורק, ידידי קרן אשקלון מצרפת ועיריית אשקלון, בהשקעה של 10 מיליון שקלים. פרויקט זה מצטרף למועדונית המשפחתית ע"ש צדוק ברוך הפועלת במתחם, שבנייתה הושלמה לפני כשנה בעזרת תרומה של כ-350 אלף דולר אשר גויסה ע"י הנהלת קרן אשקלון ממשפחת היינריך בהונג-קונג.

קרן אשקלון דואגת לגיוס כספים מתורמים, קרנות וגופים ציבוריים באמצעות פעילות מאומצת של חברי הנהלת הקרן ופעילים אשר דואגים לעניין תורמים מחו"ל בפרויקטים לטובת הקהילה בעיר אשקלון.

גיוס הכספים למבנה החדש למרכז למצוינות ולמתנ"ס החלו בצרפת בקרב ידידי קרן אשקלון, אשר פועלים כעמותה עצמאית בצרפת. בראשותו של הוברט ברבי באירוע חגיגי שנערך בבית השגריר בצרפת, נאספו תרומות בסך כ-200,000 $ מקרב כ-100 חברי העמותה, ובכך אפשרו התחלת ביצועו של פרויקט חשוב זה. ידידי קרן אשקלון בצרפת בנשיאותו של הוברט ברבי משלימים בפרוייקט זה תרומה שלישית לאשקלון לאחר שבעבר תרמו לבניית אולם מחול ואולם מוזיקה בבית הספר לאומנויות.

נערך ערב התרמה בבית השגריר בצרפת אשר נחל הצלחה רבה במהלכו גוייסו תרומות להקמת מרכז למצויינות בחינוך מידידי הקרן בצרפת. מרכז למצויינות בחינוך כאמור יתוכנן כחלק מהתכנון הכולל של המרכז הקהלתי ליד המבנה של המועדונית החדשה שהוקמה.

העמותה שהוקמה בצרפת בראשותו של מר הוברט ברבי תמשיך לעסוק בגיוס שוטף הן לפרוייקט המצויינות בחנוך והן לתוכניות ופרוייקטים בהפעלת הקרן.

מרכז מצויינות נבנה על שטח של 1100 מר' "המרכז למצוינות בחינוך" יבנה עפ' תוכנית מפורטת שהוכנה ע"י צוות המקצועי עם חשיבה לפתוח והרחבת אופקים של תלמידי המרכז.

"המרכז למצוינות בחינוך" יכלול בין השאר מעבדות מקצועיות, חדרי הרצאות, מוזיאון להצגת עבודות, חדרי מחשבים וכו'. מס' התלמידים המתוכנן במבנה החדש צפוי להגיע ל-500 דבר שיעשיר מאוד את התלמידים במרכז.

summday_9968996872 summday_9155452663