אודות

קבצים מצורפים:

אודות קרן אשקלון


קרן אשקלון נוסדה בתאריך 1.9.1989 ונרשמה ברשם בעמותות מיום 01/01/1990.

מטרותיה של קרן אשקלון לטפל בנושא חינוך ורווחה לכלל האוכלוסיה כאשר המטרה גיוס תרומות תוך כדי שיתוף פעולה עם העיריה, מוסדות ציבוריים, ותורמים פרטיים תוך שימת דגש והכוונה לחינוך , רווחה, ומצבי חרום בנושא ביטחון.

קרן אשקלון פועלת מזה 30 שנה. שתוף פעולה מרהיב עם הגו'יינט וכן גופים ממשלתיים ותורמים פרטיים. להלן הפרוייקטים האחרונים שהיו בשיתוף פעולה עם גו'יינט ישראל ,(פאקט, ומוטב יחדיו).

תוכנית פאקט נתנה מענה לאוכלוסיה אתיופית מתכנון המשפחה הכוונה בטיפת חלב מגשרת שתוכל לתרגם לאמהות את ההסברים וההכוונות. גני הילדים, הכנה לכתות א'.תגבור בגני הילדים. רכישת תיק עם כל האביזרים, ימי כיף, הפננינג מרהיב לילדים ולהורים, וכו'.

תוכנית מוטב יחדיו פעלה בשכונת שמשון במתנ"ס שפירא, מתן מענה לאוכלוסיה חלשה, בסיכון ועולים חדשים.

קרן אלי וייזל בית ציפורה. תרומתם האדיבה של אלי וייזל ז"ל ואשתו שתחיה שנים רבות הגב' מריון וייזל . התוכנית בבית ציפורה פעלה במשך 24 שנים בקרן אשקלון והמטרה היתה מרכז למידה לילדים ממוצא אתיופי שזקוקים לתגבור לימודים, חיזוק חברתי, ארוחת צהרים, ולתת מענה לתלמידים עם קשיי למידה, הכנת שעורי בית הכנה למבחנים, והכנה לקראת החטיבה מסיום כתה ו'.

קרן ידידות
קרן ידידות תרמה תרומה מלאה להקמת מועדונית משפחתית בשם מועדונית הידידות.

הקרן תרמה את שיפוץ המבנה, רכישת הציוד הנדרש, והפעלה מלאה למשך כשנתיים, לאחר מכן תרומות ועירית אשקלון תחזקו את המועדונית.

קרן מורשה
בזכות התרומה בנינו את מתנ"ס נווה בדקלים בלב השכונה אשר נותן מענה לכלל האוכלוסיה בשכונה, כמו כן בהמשך למבנה המתנ"ס, בנינו מרכז למחוננים שנותן מענה לתלמידים מצטיינים עם יכולות גבוהות לבוא ולהשתלב במרכז וללמוד פיזיקה ברמה גבוה,אסטרונומיה, וכו'.

שיפוץ בריכה בשדרות עופר
תרומה מכובדת לשיפוץ בריכת השחיה בשדרות עופר , קירוי הבריכה,תוספת חדרי הלבשה ומקלחות אשר שיפרו את חווית השחיה. הבריכה ממוקמת בלב שכונת שמשון כידוע שמתגוררים בה האוכלוסיה המתבגרת וצעירים משכבות חלשות.

מלגות לסטודנטים
תוכנית למלגות פעלה במשך כ 20 שנה בקרן אשקלון, חולקו אלפי שקלים מדי שנה לסטודנטים עם מצב אקנומיקי חלש של הסטודנט ושל הורי הסטודנטים. דאגנו שאף סטודנט לא ינשור בגלל בעיות תשלום לאוניברסיטאות או למכללות. בזכות המלגות כמות הסטודנטים באשקלון עלתה. שיתוף הפעולה היה גם באיסוף תרומות וגם בשיתוף פעולה פורה עם המכללות והאוניברסיטאות, סטודנטים נתנו פעילות ציבורית ובכך יכולנו לשפר את גובה המילגה.

תוכנית בריאות השן
התוכנית פעלה בשיתוף משרד הבריאות וקרן אשקלון במשך כ 5 שנים. תוך מתן דגש בבדיקות לילדי הגנים ובתי הספר. רופאים ושינניות בדקו את הילדים ונתנו להורים דף הסבר מדוייק על מצב השיניים של הילדים. או המלצה לרופא המטפל .
רכישת רכב חרום

לאחרונה קרן אשקלון גייסה תרומה לרכישת רכב במקרה חרום והצלה .הרכב משמש במקרה של התקפת טילים על אשקלון חילוץ ,. במקרה של נעדרים ומתן עזרה לילדים במקלטים במזון, בציוד, ובפינוי במקרה הצורך.

זה מקצת הפרוייקטים שפעלו בקרן אשקלון.

כיום אנו מפעילים את תוכנית רוטרי מתרומות שמתקבלות כמו כן תוכנית ע.מ.ן תוכנית של נוער מתנדב באשקלון.
גיוס תרומות הצטיידות למועדוניות (13 ) וגני ילדים (6)
מענה מרכז צעירים ,
תוכנית יעלה ויפרח, סטודנטים שפועלים בבתי הספר למען תגבור תלמידים בבתי הספר התיכוניים עם פוטנציאל לתעודת בגרות 4, 5 יחידות.
רכישת ציוד לקונסרבטוריון,
שיפוץ ספריה עירונית מענה לספריה מוסיקלית.
תאטרון עיר ללא אלימות בשיתוף התלמידים שבעצם הם השחקנים,
מרכז הלבשה חלוקת תלבושת אחידה לכל התלמידים הנזקקים , כולל הנעלה וספורט.


נשמח לשיתוף פעולה והרחבת הפעילות.

סרטון מצגת

שותפות בולטימור

שותפות בולטימור - אשקלון - מעל 10 שנות שותפות ופעילויות בקהילה.

תמונות ממשלחת בולטימור, עם יו''ר השותפות בולטימור-אשקלון מר. מושיקו גיאת, ומשלחת של נציגים. בחודש מאי 2013.

ראיון עם מושיקו גיאת