מועדונית "ידידות" - מכתבי המלצה

מועדוניות •

מאת: מדריכת הבית ניסים שולמית
13.12.2010

תאור המועדונית

המועדונית היא מסגרת חינוכית, זמן הפעילות – מסיום הלימודים בביה"ס ועד השעה 19:00. במועדונית 15 ילדים, שני אנשי צוות (מדריכה ואם בית) ומורה חיילת.

המועדונית שלנו היא מועדונית צעירה – טווח הגילאים 7-9 שנים (כתות א-ג).

תוכנית המועדונית כוללת שתי ארוחות ביום (צהריים וערב) התפריט בארוחות מגוון, עשיר, מזין וטעים מאוד, כמו כן הילדים מקבלים גם מזון רוחני הכולל:

עזרה בהכנת שיעורי בית, הכוונה ועידוד עבודה עצמאית בתחום זה.
• פעילות העשרה מגוונת שנועדו להרחיב ידע עולם(נושא אורך, תכנים הקשורים לחגי ישראל ועוד). להעצים את ה"אני" שלהם ולחזק את הדימוי העצמי, לעודד ולחזק יחסי חיברות המבוססים על כבוד הדדי, סובלנות, סבלנות, עזרה לזולת וקבלת השונה ללא שפיטה.
• התוכניות מקנות לילדים כלים להתמודדות בחיי היום יום, לפתור בעיות חברתיות ואישיות והתמודדות במשברים הקשורים למצבי חירום ומצבי שיגרה (תוכנית "חוסן") בנוסף מקבלים הילדים פעילויות יצירה מגוונות (חימר, ציור, כיור וכו'). ההפסקה מאפשרת להם ליזום משחקי חברה ושיתופיות הצוות חם,אוהב, מסייע לילדים להתמודד ונותן מענה לכל ילד לפי צרכיו. אני כמדריכה אוהבת מאוד לעבוד במסגרת זו, הילדים למרות הקשיים הרבים שלהם מחזירים אהבה ומפרגנים (על כך יעידו המכתבים שלהם בכל התחומים מעודדת את הצוות בכל ואותי כמדריכה בפרט, להמשיך ולהעניק כל מה שניתן לתת מכל הלב.

הסיפורים של הילדים נוגעים ללב והם לא מעטים, וקצרה היריעה מלהכיל את כולם, כל ילד הוא עולם בפני עצמו וההתמודדות לא קלה כגון: יתמות .

מדדי ההצלחה של התוכנית באים לידי ביטוי בהתקדמות של כל ילד וילד בתחום הלימודי (רכישת קריאה, שיפור כתב יד ועוד) בתחום החברתי (הנכונות לוותר זה לזה, לעזור ולקבל את הטעויות של כל אחד בהבנה ובתחום ההתנהגותי , כמו כן משוב מהמדריכות המקבלות את הילדים שלנו, להמשך שהותם במסגרת עד כיתה ו'.

אני רואה חשיבות רבה לתרומה כספית למועדונית משום שהיא תסייע ותתרום לשיפור החזותי של המועדונית מבפנים ומבחוץ כגון:

שיפוץ מטבח- מעניק מקום שכיף להיות בו ויעודד את הילדים בחוג האפיה המועבר על ידי אם הבית. במועדונית זקוקים ל"כוורת" עבור תיקי הילדים לארונות עם מגירות,ספריה, שולחנות לטלוויזיה ומחשב, ואם ניתן חיבור לאינטרנט שיאפשר שימוש בתוכניות לימודיות, רכישת ספרים ומשחקים דידקטיים לפיתוח החשיבה.

שיפור מראה החצר- הצבת מתקני חצר כגון: מגלשה, מוט הליכה לשיווי משקל, מתקן למתח מתקנים אלה יגדילו את מגוון האפשרויות להפסקה פעילה ויסייעו בפיתוח המוטוריקה הגסה.

הקמת גינת ירק בשיתוף הילדים תעודד פעילות חוויתית שתוביל לאהבת הטבע והארץ , האחריות ופיתוח מודעות לאיכות הסביבה.

מקווים שאכן נקבל תרומה כספית חיונית זו.

למכתבי מצורף מכתבה של ענבל המורה חיילת.

בברכה
ניסים שולמית מדריכת המועדונית

חוות דעת של מורה חייל במועדונית ידידות

שמי ענבל ואני משרתת בצה"ל בתפקיד מורה חיילת במועדונית ידידות.

בבקרים יש לי קבוצה של ילדים המחולקת לשעות שלהם אני עוזרת בפן הלימודי כגון: חשבון, עברית, תורה, מדעים ועוד.

בשעות אחה"צ אני נמצאת במועדונית ידידות החל מהשעה 13:00 בצהריים עד 19:00 בערב.

מועדונית ידידות תורמת לילדי המועדונית בכך שהם מקבלים ארוחת צהריים חמה, זמן ועזרה בהכנת ש.ב. ולמידה למבחנים, הפסקה בחצר על מנת לפרוק מתחים, תוכנית העשרה שהמדריכה מעבירה בזמן מוקצב של פעילות ולאחר מכן ארוחת ערב.

הילדים מקבלים תמיכה והערכה על כל דבר טוב שעשו כגון עזרה לזולתי ציון טוב והתנהגות נאותה. בנוסף לילדים יש אפשרות להתחבר עם ילדים בני גילם.

עבודת המדריכה ואם הבית מספקת תמיכה ב- 100% בכל תחומי עיסוק הילד.

אני עצמי מעבירה לילדים פעם בשבוע פעילות מרעננת ומעשירה.

לדעתי המועדונית תורמת מאוד בפן הרגשי והנפשי של הילדים ואני צופה עוד התפתחות לטובה אצל הילדים.


בברכה
ענבל גולדשטיין