בית הידידות - חזונם של צוות המועדונית

מועדוניות •

מאת: מהדריכה עמר דורית ואם הבית סוזן- 29.11.2010

עמר דורית – מדריכה: מזה כשנתיים אני עובדת לטובת קרן אשקלון, כמדריכה במועדונית בית הידידות. לאחר שהות ארוכה בחו"ל –של למידה ועשייה ,צברתי ניסיון עשיר ורב בפיתוח רעיונות חינוכיים ויצירתיים בתחומים רבים שיושמו למען הקהילה,עבודה מאומצת שהניבה פרי, איתור צרכים מיוחדים ודינאמיים המתרחשים במקום והתאמתם לילדים , בשילוב תהליכי משוב ובקרה,קשר שוטף, תכנון ופיתוח- תמהיל מנצח להצלחת הילדים.

סוזן- אם הבית: עובדת בתחום המועדוניות כחמש עשר שנה, גידלה דורות של ילדים שעם הזמן הפכו להיות לבוגרים, חיילים ואנשים מצליחים בעלי משפחות, הידע שלה בתחום הוא גדול הן בחינוך והן מבחינה קולינרית צורת ההגשה ההבעה החשיבות והאכפתיות שלה, מעניקים לילדים הרגשת חשיבות עצמית וביטחון עצמי גדול ובשל כך היא מצליחה להגיע לליבם של הילדים האוהבים אותה מאוד,

הכוח המניע אתנו לעבוד עם ילדי המועדונית היא הידיעה כי עם כלים נכונים למידה נכונה והמון רגש ואהבה-, כל ילד יכול להצליח ולזכות באפשרות של חיים טובים יותר.

אוסף של מיומנויות נרכשות ונלמדות עוזרות לילדים לזהות אופקים חדשים, רגשות, גבולות. ילדים שמרגישים אהובים ומלווים בתחושה של הצלחה ,קל להם יותר להתמודד בפני משברים שונים -הפועל היוצא הוא -יכולת הסתגלות, יכולת חברתית, התמודדות עם תסכול ולחץ, בגרות נפשית, התמדה מערכות יחסים משופרות במשפחה ומחוצה לה, פחות פחד ויותר שמחה- מפתח ההצלחה האמיתי שיאפשר להם לצאת ממעגל העוני למעגל חיים אחר.

בקהילתנו, בקרבנו, גדל דור עתיד, שלחלקו אין התשתית חובקת, תומכת ודוחפת, לגדול וטול חלק בפיתוח הארץ. בידו של כל אחד מאיתנו הכוח לסייע ולקדם ילדים אשר לא שפר עליהם גורלם בקהילה, והפיכתם לגורמים מועילים וחיוביים בקהילה ובחברה הישראלית.


פרויקטים פוטנציאלים למועדוניות-הצגות,סרטים,מוזיאונים,ציור,מוזיקה,תנועה ו...תרבות. כל אלו יכולים להעשיר את עולמו של הילד ולגרום לו להתערות בעולמות אחרים שלא מוכרים וידועים לו , ואשר יעוררו בו את הרצון השאיפה להגיע אלהם, קיים פער גדול בין הישגיהם של תלמידים ממצב חברתי – כלכלי שונה,לעיתים קרובות הדבר נובע מכך שסביבתם הקרובה אינה מעודדת אותם, ולעיתים אין ברשותם תמריץ להתגבר על קשייהם.

הדבר משמש מכשול משמעותי להתפתחות מקצועית וחברתית, חשיפה לנושאים שונים של תרבות כבר מהגיל הרך מפתחת ,בנוסף לכישורי שפה וידע כללי נרחב, משכללת את ידע עולמו ומרחיבה את דמיונו. אלה מהווים מאוחר יותר מפתח כניסה לעולם ההשכלה הגבוהה ולעולם העבודה.

נשמח לקבל תרומות לטובת:

  • רכישה של ספרים ואמצעי עזר שונים.(משחקי חשיבה, אנציקלופדיות, ועוד)
  • מחשבים.כולל ציוד משרדי ואמצעי תקשורת מתאימים.
  • אבזור המועדונית וטיפוחה כך שיהיה נעים להיות בה- מזגן , פינות למידה , טלויזיה.
  • אפשרויות של נגישות למקומות של תרבות – סרטים, מוזיאונים ,תיאטרון , טיולים ועוד..

נודה על כל עזרה, חומרית, פיננסית, התנדבותית, רעיונות....

צוות וילדי מועדונית –"בית הידידות"-אשקלון-נווה דקלים.