כתבה בריאות השן מעת מנהלת התוכנית ענר שטיינר

הנדון: מכתב ממנהלת תוכנית "בריאות השן" גב' ענת שטיינר

 

שלום רב,

 

החינוך להיגיינת הפה אצל ילדים שהיה נתון לאחריותם הבלעדית של ההורים, מקבל בשנתיים האחרונות תגבור במוסדות החינוך .


קרן אשקלון מפעילה פרויקט הסברה לתלמידי בתי הספר והגנים מגן חובה ועד כיתות ט', אשר במסגרתו כל ילד מקבל מספר פעמים בשנה הרצאות על חשיבות צחצוח שיניים,על הנזקים הנגרמים מהזנחת שיניים ועל הדרך לטפל  בהם.

 

בראש הפרויקט עומדת שטיינר ענת בוגרת ביה"ס לשינניות בהדסה עין כרם בירושלים, תושבת אשקלון, שנרתמה לנושא והצליחה לרתום את ראש העיר מר בני וקנין ואת מנכ"ל קרן אשקלון מר מאיר בוכניק לתמוך בתוכנית.

 

אני (ענת) מגיעה לכיתה מסבירה לילדים ע"י מצגת, סרטון, ספרים, שקופיות ודפי עבודה, בנוסף לביצוע הדרכה אישית של כל הנושא הנ"ל, שמותאמים לכל גיל וגיל. לאחר מכן נכנסים לכיתה רופא/ה וסייעת שבודקים בדיקה שטחית את הילדים והיום לאחר בדיקות ומיפוי של 14,500 תלמידים, אנחנו מוצאים כי בערך – 43.6% מכלל ילדי אשקלון לוקים בעששת וזקוקים לטיפול.

 

הקריטריונים לבדיקה נקבעים ע"י משרד הבריאות ולשמחתי ילדים במצב סוציו אקונומי נמוך (לא רווחה),מקבלים טיפול שיניים בעלות 30 ₪ במרפאת שיניים קרן לוטוס בבית ציפורה.

 

האני מאמין שלי הוא אך ורק במניעה, לאחר שנים שאני עוסקת בהדרכה, נוכחתי לדעת שכאשר ילד מקבל הסבר שלב אחר שלב על היכן וכיצד נוצר הנזק ועל הדרך למגר אותו הדברים מתקבלים בהבנה,ומקווה שיום יבוא ולא יהיו בעירנו ילדים עם עששת ולאו דווקא בגלל טיפולם אלא בגלל מודעות.


בכבוד רב,

ענת שטיינר
מנהלת תוכנית בריאות השן
בשיתוף קרן אשקלון

לחץ כאן לדף תרומות באתר