מורה חיילת הדר מועדונית - מכתב המלצה

מועדוניות •

מאת: אביאל דוד, 27.11.2010
מורה חיילת במועדונית הדר בשנת 2009-2010

שמי אביאל, אני בת 20 מפתח תקווה ולפני כשלושה חודשים השתחררתי מן הצבא.

במהלך שרותי הצבאי שובצתי להיות מורה חיילת במסלול מועדוניות. עד לפני הגיוס לא הכרתי ולא ידעתי מהי מועדונית, לשם מה נועדה ולמה היא כה חיונית וחשובה. לאחר כשנתיים במסלול אני יכולה להגיד בגאווה ובביטחון מלא שהשרות במועדונית הינו שירות משמעותי ומספק בצורה יוצאת דופן!

בתחילת שנת תש"ע הועברתי משירות במועדונית משפחתית בדימונה לאשקלון ולשמחתי הרבה שובצתי להיות חיילת במועדונית "הדר". מועדונית שבה נמצאים 15 ילדים מקסימים וצוות אוהב ותומך.

שנה אחת בלבד הספיקה כדי לחוש מעט את עולמם של ילדי המועדונית, את החשיבות האדירה שיש לקיומה ועד כמה יש צורך בעזרה ובנתינה.

המועדונית הינה מועדונית משפחתית, וכשמה כן היא. היא מהווה משפחה אחת גדולה ואוהבת לילדים שבאים מרקעים שונים, כאשר הבסיס לכניסה למועדונית נובע מקשיים פיזייםכלכליים, בעיה בתפקוד ההורי או חוסר יציבות.

המועדונית דואגת לפעילויות העשרה מגוונות, תוך שימת דגש על הרחבת ידע עולמם של הילדים והעשרתם, סיוע בהכנת שעורי הבית ובעבודות הגשה, ארוחות חמות בצהריים ובערב ובעיקר מהווה עבורם מסגרת מכילה, חמה, תומכת ואוהבת המקנה לילדים אלו תחושת יציבות וביטחון.

עם הזמן התחלתי להכיר טוב יותר את הילדים, חלקם שיתפו אותי בתחושות שלהם, בפחדים, בחלומות ובמשאלות ואני נהניתי משיתוף הפעולה ועל כך שאני יכולה, ולו קצת, להיות להם לעזר.

במסגרת התפקיד עבדתי עם 5 ילדים באופן פרטני בבית הספר והענקתי להם סיוע לימודי. ראיתי נכונות ורצון של הילדים לעזרה הפרטנית, ודבר זה גרם לי סיפוק רב, הרגשתי שאני מצליחה לגרום להם לאהוב קצת יותר את החומר הנלמד וניסיתי לקדם אותם עד כמה שיכולתי, לעודד אותם ולהראות להם שעם קצת מאמץ ורצון הם מסוגלים להתקדם ולהצליח.

כמו כן במסגרת התפקיד התאפשר לי להכין לילדי המועדונית פעילויות, הרגשתי תמיכה אדירה מהצוות, מה שגרם לי להעיז ולנסות לאתגר אותם בנושאים שונים ומגוונים וגם בפעילויות נהניתי משיתוף הפעולה של הילדים ומהחיזוקים שלהם.
הייתה לי חוויה מדהימה ושנה מאוד משמעותית, השרות במועדונית "הדר" השפיע עליי המון הן בפן האישי והן בפן המקצועי.

בתום השנה, השתחררתי מן הצבא, ועל כן הסתיים לו שרותי הצבאי במועדונית, ולמרות שאני לא נמצאת במועדונית באופן פיזי, אני עדיין מרבה לחשוב עליהם, לשאול לשלומם ולהתעדכן לגבי מצבם.

אין לי ספק שהמועדונית שאני שירתי בה כפרט והמועדוניות באשקלון ככלל מהוות מקום יציב, אוהב, דואג ומטפח לאותם ילדים אשר נמצאים בה.

בברכה- אביאל דוד

מורה חיילת לשעבר