יחד מועדונית - מכתבי חוויה

מועדוניות •

מועדונית "יחד"- כשמה כן היא.......
מאת: מדריכת המועדונית- דליה 4.12.2010

המועדונית מהווה מסגרת ביתית חמה ומכילה ל 15 ילדים מכתות ב' עד ו', במשך 5 ימים בשבוע.

במועדונית שלנו , אליה מגיעים הילדים לאחר שעות הלימודים אנו מקנות תחושה של בית לכל דבר ועניין כולל סדר יום מובנה מתוך כוונה להקנות רכישת הרגלי חיים.

הילדים מתקבלים באהבה שאינה מותנית, מקבלים תחושת עידוד ותמיכה,עזרה בתחומי לימוד, פעילויות העשרה מגוונות ולא נשכח את מקומן של הארוחות החמות והמזינות.

אין כמו מראה עיניים , ביתנו תמיד פתוח לבוגרינו, למתנדבים ולאורחים.

אני שמחה להציג 2 מכתבים מתוך רבים , האחד מבוגרת המועדונית והשני ממתנדבי שנת שירות. מכתבים אלו חיממו את ליבנו והמחישו את המתרחש אצלנו.

המכתבים מובאים כלשונם.

כפי שכתבתי, מכתבים אלו משקפים את רוח עבודתנו החשובה והברוכה, אני מאמינה שגם הקורא חש בזאת....

מכתב מבוגרת המועדונית

לכבוד צוות מועדונית "יחד".

עברתי פה 5 שנים נפלאות עם מדריכים נפלאים. 5 שנים שאי אפשר לתאר, מלאי חום ואהבה נתינה וקבלה. שנים שלמדתי בהם הכל שנים שילוו אותי לאורך כל החיים.

המועדונית נתנה לי הכל אם זה מבחינה ממשית ואם מבחינה רגשית.

כשהייתי עצובה הם היו לצדי ושימחו אותי, כשהייתי שמחה הם שימחו אותי יותר ממה שהייתי. הם תמיד עזרו ותמכו והושיטו יד והיו לצידי.

והכי הכי חשובה זאת דליה שתמיד הייתה לצד כולם ובשעת הצורך עטפה בחום ואהבה.

אלה היו 5 שנים בלתי נשכחות שילוו אותי לאורך כל חיי. וזה שאני באה לבקר לעיתים קרובות מראה איך אני אוהבת לבוא לפה ולהרגיש את אותה הרגשת שייכות והרגשה של בית חם ואוהב.

בוגרת שנת תש"ע

מכתב מאופיר ויעל- מתנדבים מתנועת הנוער "נועם"

שלום,

אנחנו אופיר ויעל מתנדבים בעיר אשקלון כחלק משנת השירות שבה אנו נמצאים. דחינו את הגיוס לצבא בשנה ובשנה זו אנחנו מתנדבים במספר מוסדות חינוך בעיר אשקלון, בהם מועדונית יחד.

בתחילה לפני שהגענו,לא ידענו למה לצפות האם הילדים נחמדים? אולי קשים? האם נסתדר עם המדריכות? המון שאלות עבו לנו בראש לפני תחילת ההתנדבות.

לשמחתנו כל החששות שהיו לנו נעלמו כלא היו: אמנם הגענו למקום צפוף וקטן אבל מלא בהרבה אהבה חום ורוך שמורעפים על הילדים מהמדריכה דליה ומאם הבית סימונה המקסימות. שתיהן נותנות את כל כולן לילדים החמודים שנמצאים במועדונית.

השתלבנו במהרה בסדר היום של המועדונית: יושבים עם הילדים בארוחת צהרים, עוזרים להם בשעורי הבית ומשתתפים איתם בפעילויות היומיומיות במועדונית.

אנחנו מאוד נהנים מהשהות שלנו במועדונית ומרגישים כחלק בלתי נפרד ממנה.

אנחנו מודים לדליה וסימונה על העבודה הנפלאה והברוכה שלהן עבור ילדי המועדונית ועל כך שקיבלו אותנו בפנים מאירות וממשיכות כך כל פעם שאנו באים למועדונית.

בברכה, אופיר ויעל.